به گزارش گروه عمران صنعت محمدی ؛ شامگاه 19 شهریور جرثقیل تاور کرین پروژه در حال احداث در میدان جانباز شهر مشهد به داخل خیابان سقوط کرد و 3 مجروح ومیلیون‌ها ریال خسارت برجای گذاشت.

خبرنگار عمران صنعت محمدی بعد از با تایید این خبر به باشگاه خبرنگاران گفت: ستاد فرماندهی آتش‌نشانی مشهد با دریافت گزارش این حادثه بی‌درنگ آتش‌نشانان و نجاتگران  ایستگاه های 3 و 43 و33و 10 را به همراه 2 جرثقیل 25 و10 تنی ایستگاه شماره 6 به محل حادثه حد فاصل خیابان یاس و میدان جانباز شهر مشهد اعزام کردند که آتش‌نشانان در مدت زمانی کمتر از 5 دقیقه به محل حادثه رسیدند .
آتش‌نشانان و نجاتگران با انجام عملیات ایمن‌سازی محل حادثه، و با بکارگیری تجهیزات ویژه نجات ، فرد آسیب دیده را از لابه لای آهن پاره های تاور کرین خارج و به بیرون انتقال دادند و سپس امدادگران اورژانس نیز کارگر آسیب دیده را به بیمارستان منتقل کردند .
در این حادثه 2 نفر دیگر نیز مجروح شده بودند که در دقایق اولیه حادثه توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.
مدیر حوزه 2 عملیات آتش نشانی مشهد تصریح کرد: در این حادثه به چند دستگاه وسیله نقلیه نیز خساراتی وارد آمد و با توجه به شدت این حادثه و شرایط سقوط این تاور کرین عظیم الجثه که موجب مسدود شدن 2 طرف بولوار فردوسی گردیده بود ، از طریق شبکه بیسیم درخواست شد عوامل نیروی انتظامی و پلیس راهور در محل حضور یافته و مسیر تردد خودرو ها و مردم  را برای ایمنی بیشتر شهروندان مسدود کنند.

حوادث تاور کرین

حوادث تاور کرین

ه به خطرات بالقوه این جرثقیل‌های ساختمانی توصیه می‌کنند: پیمانکاران و مهندسان ناظر باید نظارت دقیق و دائمی را بر نحوه نصب و فعالیت آن اعمال کنند .

کارشناسان تصریح می‌کنند: برخی مواقع که برای اپراتوری و هدایت این دستگاه‌های سنگین و حساس از كارگرانی كه دقت و مهارت لازم را ندارند استفاده می‌شود كه این موضوع نیز حوادثی را در سال‌های اخیر بدنبال داشته است .

 

برای دریافت جدید ترین حوادث تاور کرین  از سایت  تاور کرین عمران صنعت محمدی بازدید نماید